Buddhismus
textyučiteléobrázkyodkazyúvod
Siddharthas Intent Skupina věnující se studiu a praxi pod záštitou Dzongsar Jamyang Khyentse rinpočhe, čelního představitele linie Khyentse
dzogchen.cz dzogčhenová komunita pod vedením tibetského mistra Namkhai Norbu rinpočhe. Dzogčhen sám o sobě nenáleží tak úplně ani k buddhismu, ani k bönu, ale používá podobné meditační techniky.
centrumlotus.cz pražské buddhistické centrum
sotozen.cz mistr Kaisen je následovníkem linie mistrů Soto zen, jedné z dvou největších škol zen buddhismu, kterou ve dvanáctém století založil mistr Dogen. Hlavní náplní zenové školy Soto je meditace v sedě - zazen.
dogenzen.net buddhismus v tradici zenového mnicha Eihei Dogena. Praktický buddhismus pro moderního člověka.
zendojoplzen.cz pravidelné cvičení zazenu navazuje na dharmu, kterou v České republice 10 let vyučoval zenový mistr Sei Yu Debailly
kwanumzen.cz Zenová škola Kwan Um navazuje na tradici korejského zenu (řád Čogje). Založena zenovým mistrem Seung Sahnem.
diamantova-cesta.cz meditační centrum linie Kagjü vede Ole Nydahl a má v současné době u nás asi nejvíce žáků. Duchovní záštitou centra je sedmnáctý karmapa Thinlä Thaje Dordže.
zen-buddhismus.cz zen, čaj a feudální Japonsko
tricycle.com Tricycle: The Buddhist Review
karma-kagyu.cz neformální skupina praktikujících v linii Kagjü. Duchovní záštitou skupiny je Thinlä Thaje Dordže.
praha.shambhala.info zastřešující organizace pro nenáboženské učení Shambhala, tibetský buddhismus a různé druhy umění. Byla založena Trungpou rinpočhe, nyní stojí v čele Sakyong Mipham rinpočhe.
tibet.vostok.cz Stručné dějiny dobývání Tibetu, otevřený projekt
samtentse.cz meditační a studijní centrum linie Kagjü a Ňingma, které bylo založeno s požehnáním ctihodné Khandro rinpočhe. Duchovní záštitou centra a prvotními lamy jsou sedmnáctý karmapa Örgjän Thinlä Dordže, Mindrolling Tričhen rinpočhe a ctihodná Khandro rinpočhe.
Bodhi Path Praha centrum tibetského buddhismu pod vedením 14. Šamarpy.

srivatsa - buddhismus

buddhismus.cz